Technologický pokrok: nový hráč ve světě sportu

Tenisoví trenéři díky čipu v raketě znají okamžitou rychlost úderu. Ve volejbale využívají čipu v botách, který poukazuje na ztrátu fyzické síly měřením výšky výskoku. Sportovní psychologové zase okamžitě vidí, jestli je hráč připraven na utkání, zda není tým nepřiměřeně přemotivován či se neobává soupeře více než je vhodné. I takto vypadá profesionální sport ve 21. století.

Podle odborníků sportovci v oblasti fyzických výkonů v mnohých disciplínách již dosáhli limitů potenciálu lidského těla. Pro zlepšení výkonu sportovců proto trenéři čím dál vice sahají po technologických vymoženostech. Novinkou je také využívání techniky pro hlubší vhled do psychiky sportovců. SportMind Solution umí pracovat s nevědomou částí lidského prožívání, zreální tedy koučům, psychologům i samotným sportovcům jejich vlastní pocity, a tím jim umožní definovat problém, se kterým se dá dlouhodobě i aktuálně pracovat. SportMind prohlubuje světový trend stále častější spolupráce se sportovními psychology a psychodiagnostickými nástroji. Ten můžeme již dnes pozorovat ve vyspělých zemích světa a čím dál více také v západní Evropě. Psychologové se shodují, že zlepšení sportovních výkonů nyní leží často “v hlavě”. V Čechách o své psychologické přípravě otevřeně hovoří například tenistka Petra Kvitová nebo snowbordistka Eva Samková.

Psychodiagnostiku SportMind používá již spousta profesionálních sportovců, například Ruský hokejový klub Sakhalin, Polský volejbalový SKRA Bełchatów nebo český házenkářský klub HC Zubří. „Psychologická příprava byla jedním ze základních stavebních kamenů, díky kterým se povedlo mužské hokejbalové reprezentaci vybojovat bronzovou medaili na MS v hokejbale v Bratislavě 2011,“ shodují se trenéři SVK mužské reprezentace Roman Török a Ľubomír Liška.

Sportovcitablet01