Talent versus leadership. Dobrý manažer musí soustavně rozvíjet svou odbornost i měkké kompetence.

D1

 

Steve Jobs tvrdil, že “vždycky chtěl u všeho, co dělá, vlastnit a kontrolovat primární technologii.“ IT sektor je dnes hnacím motorem ekonomiky a mít zkušeného programátora “doma”, respektive ve firmě, je cenností k pohledání.

Daniel (Jobs:)) Holešínský u nás pracuje jako technický ředitel, a kdykoliv za ním přijdete s nejžhavější high tech novinkou, zjistíte, že už o ní nejméně pětkrát četl a nesčetněkrát tweetoval :). Umí sestavit vymazlený software, nabízet alternativní pohledy na jeho zhotovení. Pozoruhodně se v něm snoubí jeho vysoká racionalita a technické nadání s estetickým cítěním i vztahem ke kvalitní cooltuře :)
Sestavit obrovské portálové řešení již pro Dana žádnou výzvou není. S klidným výrazem ve tváři si i toto zadání velmi čitelně zapíše do svého spořádaného notýsku. Mít tak možnost zalézt do nory, předvedl by světu do týdne vysoce funkční prototyp. Jenže.

danH
V podmínkách malé firmy musí zastat zároveň roli manažera vývojového týmu a výsledky dodávat v součinnosti s dalšími programátory. Jeho drahocenný čas se tak nekompromisně krátí o úkoly spojené s delegováním, předáváním informací a know how. To vše může být pod časovým tlakem velmi náročné, navíc Danův graf Konstruktivních typů chování naznačuje, že dává přednost spíše individuální práci před sdílením společných cílů a kooperací. No prostě, oč jednodušší je pro někoho komunikace s umělou inteligencí, o to těžší to bývá s lidmi.

Ať už tým vede jakkoli zaměřený talent, v podmínkách malé firmy musí přidat do zorného pole pozornosti “své” lidi, jejich potřeby a pečlivou komunikaci. Někdy stačí nastavit procesy, třeba pravidelný reporting (v případě naší klučičí IT skupiny dobře zafungovala např. online firemní nástěnka). Pokud jde o interní komunikaci, nejvíce samozřejmě pomůže poznání individuálních specifik osob v týmu. Diagnostika členů týmu je u nás prvním krokem, po kterém ale zase následuje každodenní práce s jejími výstupy, práce s lidmi. A ta žádá opět pozornost a čas.

 

Naklonovat se Dan zřejmě nemůže, o co se ale díky povědomí o svém individualismu snaží, je mezi své priority vědomě řadit otevřenou náruč pro svůj klučičí tým a nějaké to vřelé slovo. :)

D2