5 hříchů špatného šéfa. Děláte pod někým takovým?

kancelář1. Hřích: Nerozsekne
Porada pomalu končí. Zazněla hromada nápadů a snad všechna myslitelná pro a proti. Zbývá jediné: aby to „náčelník“ nějak rozseknul.

Jenže to bohužel neudělá. Je to totiž šéf, který se neumí rozhodovat. Vypadne z něj jen provizorní rozhodnutí, které následně dvacetkrát změní. Anebo strčí hlavu do písku a svolá na dané téma další schůzku o týden později.

Jakého šéfa lidé chtějí: Odvážného. Přesně vycítí ten okamžik, kdy tým čeká jen na jeho „ano – ne“. Nebojí se dělat ani rozhodnutí, u kterých se těžko předvídá výsledek nebo nejsou moc populární.

2. Hřích: Nenechává dýchat
Je váš šéf zamilovaný do kontrolování? Bůh s vámi. Jeho neustálé dotazy, jak jste s úkolem daleko a kdy už to bude, vás nejspíš přimějí vidět rudě. Dusivá kontrola prostě… dusí. Lidé (překvapivě!) nedosahují lepších výkonů, ale postupně se čím dál víc bojí dělat věci po svém.

Jakého šéfa lidé chtějí: Velkorysého. Jste v jeho týmu, dost možná si vás i sám vybral, a tak vám věří – že jste profík a dodáte všechno tak, jak máte. Něco se vám i přes veškerou snahu nepovedlo? Hlavu vám neutrhne – chyby přece děláme všichni.

3. Hřích: Neděkuje, nechválí
„Skvělá práce, díky.“ Člověk by řekl, že je to drobnost. Že není malé dítě a nepotřebuje slýchat žádné: „ty jsi tááák šikovný…“

Protože koneckonců, pochválit se můžete i sami. Takový sebemotivační pohon skvěle běží, když jste v nové práci krátce. Hodně se toho učíte a často se překonáváte. Jenže tenhle stav nevydrží věčně a vám začne vadit, že šéf i ty nejheroičtější výkony přechází mlčením.

Jakého šéfa lidé chtějí: Empatického. Když je za co, rád vás pochválí. Z jeho úst to zní opravdu upřímně, ne jako z manažerské příručky, strana 47.

4. Hřích: Nerozvíjí
Manažerská role, nebo nedotknutelný královský trůn? Některým šéfům tyto dvě kategorie splývají. Nikdo nesmí být lepší než oni, nikdo je nesmí ohrozit. Často přitom platí, že „král je nahý“.

Tento typ manažerů se lidi v týmu nesnaží nijak rozvíjet. Naopak je lehounce dusí… Je to od nich hloupé a krátkozraké a dlouho se takové zacházení vydržet nedá.

Jakého šéfa lidé chtějí: Sebevědomého. Neřeší, že mu jednoho dne můžete přerůst přes hlavu, protože úspěch svých lidí nechápe jako ohrožení. Podporuje vás, když chcete zkoušet nové věci a role. Pochopil totiž, že manažerem není jen kvůli svému egu.

5. Hřích: Nerespektuje čas
„Že kromě práce máte i rodinu, přátele a koníčky? Ale jděte…“ Takhle natvrdo vám to šéf asi nikdy neřekl, ale pokud z něj máte přesně takový pocit, je asi něco špatně.

Doby, kdy bylo ctností trávit v kanceláři 12 hodin denně a dávat na odiv, kolik dovolené si převádíte do dalšího roku, jsou už naštěstí pryč. Dozrál ale do této fáze i váš šéf?

Jakého šéfa lidé chtějí: Lidského. Netrápí vás zbytečnými přesčasy, nevolá vám o víkendech a neprudí, když chcete dovolenou delší než týden v kuse. Respektuje váš čas i osobní život. Ostatně vaše spokojenost v této oblasti se pak promítá i do práce.

Autor: kandidáti.cz