Eurostars podpořil systematickou práci s imigranty v Itálii a Velké Británii

refugees-1286948_1920

Měření postojů lidí žádajících o azyl a následný trénink měkkých kompetencí jsou klíčové pilíře projektu SCRIPT (Socio Cultural Radicalisation Intervention through a Programme of Training), který získal podporu z mezinárodního programu Evropské komise Eurostars.

Ve spolupráci s projektovými partnery a vzdělávacími agenturami z Itálie a Velké Británie tak společnost DAP Services dává vzniknout novému nástroji, který změří schopnost dodržovat národní kulturní normy v obou zemích. Na základě měření postojů a dalších informací jako třeba profesní orientace účastníků školení je jednotlivcům doporučen konkrétní trénink měkkých dovedností. Zároveň může být zjištěno, že není efektivní, aby účastník do procesu školení vstupoval a bude mu nabídnuta jiná alternativa.

Zážitkové tréninky měkkých dovedností zvyšují nejen kompetence samotné, ale také povědomí cizinců o pravidlech daných společností. Ulehčí jim fungování v nové společnosti i přístup k práci. Po absolvování těchto programů budou postoje účastníků znovu přeměřeny.

Organizace zapojené v projektu pečují o problematiku imigrantů v daných zemích na centrální úrovni. Již začaly spolupracovat na jednotlivých částech řešení a slibují si od něj zjednodušení i zefektivnění své práce.
Cílem projektu je usnadnit část procesu integrace imigrantů do společnosti a jeho první výsledky můžeme čekat koncem roku 2018.

Eurostars