Diagnostika je náš život. Jak používáme své profily my?

ž1Žanet jsme díky CA Method přijali jako absolventku. Vyplatilo se!

Na pozici asistentky ředitele se před dvěma lety hlásily především absolventky a mladé ženy. Jejich přístup k práci vesměs odpovídal většinovému přístupu současné mladé generace. Ve zkratce to jsou především velké ambice a nízká pracovní vitalita. Chtějí všichni mladí skutečně moc za málo úsilí? My jsme našli někoho, kdo byl sice z úplně jiného oboru a bez praxe, ale chtěl pracovat. Našli jsme Žanet.

Díky velkému potenciálu v oblasti pochopení informací se rychle zapracovala. Informace jsme jí poskytovali tak, jak je potřebovala, tedy systematicky s umožněním opakování nových vědomostí i činností. Jako správný objevitel nyní přináší nové podněty pro naši činnost a aktivně se jich umí zhostit a dotáhnout je do konce. Postupně se z ní stal prosazovatel našich firemních pravidel, který nás urguje kvůli dodržování stanovených termínů a úkolů. K roli stmelovače jí pomáhá vysoká vnitřní potřeba spolupráce, sdílení, ale i leadershipu a schopnosti prosazování.ž2

Její stabilita je rozhodně něčím, na čem může stavět nejen ona sama, ale i naše firma. (Jak je na první pohled vidět, udrží se i na jedné noze :)) Drží si své názory a postoje a nedá se zviklat nenechavým okolím. U zaměstnanců s takhle vysokou stabilitou je nutná jistá obezřetnost v případech, kdy je potřeba změnit zaběhnutý systém, přijmout například novou strategii. Změna bude vyžadovat čas a je možné, že se nepovede.

Těmto zaměstnancům jejich role musí prostě “sednout”. Tak jako Žanet.

žanetš