Jak zvládáme kariérové skoky? Rozhodně se CA method!

peta2

PeťaSLavikHR4

“Hlavně neustrnout!” Péťa dobývá novou metu své kariéry. Sledujte jeho dobrodružnou cestu do hloubky CA method.

Petr má rád nové výzvy. Je jedním z kmenových zaměstnanců, kteří se před devíti lety chopili úkolu přetvořit původně papírovou verzi CA method v online diagnostický nástroj. Dlouhé roky naše firma těžila z jeho důkladnosti a programátorské preciznosti. Jeho nutkavá potřeba zlepšovat věci kolem posouvala naše produkty, ale posunula i jeho samotného. 

Petr před časem dospěl do situace, kdy potřeboval změnu. Takový kariérní přeskok, úskok nebo poskok? :)  “Programování pro mě bylo cennou zkušeností, v určité chvíli už jsem si ale přál mluvit s lidmi a ne jen s počítačem,” vypráví programátor senior, kterého na jeho cestě žene touha pomáhat lidem a vidět, jak naše projekty fungují v praxi. To je pro něj obrovským hnacím motorem. Díky své velké potřebě spolupráce a leadershipu si mohl ukázat na další metu: převzít zodpovědnost za řízení projektů.

Nová role si žádá novou perspektivu, a tak je jeden z nejhezčích “ajťáků” ve střední Evropě :) momentálně pod velkým tlakem. Navenek můžeme pozorovat naprosto strhující absorpci nových informací. Jako inovátor a stratég potřebuje pochopit veškeré souvislosti své práce. Vidět celek. A to je v případě práce na projektech s užitím CA method opravdu široký záběr. Asi tak 360 stupňový!

Není divu, že je momentálně na hraně svých možností při překonávání překážek. Přetížen se cítí také v oblasti pochopení a použití informací. Potenciál ke zdárnému dobytí vytyčeného cíle rozhodně má, ale naléhavě nyní potřebuje podporu svého okolí. Sociální nápodoba je pro něj totiž nejlepším způsobem učení. Naštěstí se u nás vždy najdou ochotní kolegové, kteří Péťovi pomocnou ruku podají.


Je tedy jasné, že Petr nasedne na novou roli s grácií a úsměvem na rtu. Ten mu ostatně nemizí nikdy.

 

Peta3upr