Ženy chtějí stmelovače, muže motivuje spíše vytrvalec

^FAEFB04A45726622AF85AEFC6D7CDB8B55A62ABB353F784E81^pimgpsh_fullsize_distr

 

Zatímco ženy našeho pracovního kolektivu by efektivně vedl lídr “stmelovač”, muži by dobře pracovali pod vedením “vytrvalce”. Například tuto informaci nám poskytla diagnostika týmů v HR Solution.

Řešení zaměřené na týmy umožňuje zobrazit výsledky libovolně zvolených skupin. Můžete si z týmu fiktivně odstranit jakéhokoliv člověka a okamžitě uvidíte, jak by skupina fungovala. Co by ji motivovalo či naopak brzdilo nebo jaký styl vedení je pro skupinu v novém složení vhodný.

vedeníTak třeba. Pokud bychom z našich vlastních řad odstranili všechny muže, potřebovali bychom, aby byl zbylý tým řízen člověkem, který upřednostňuje vztahové vazby, lidské modely spolupráce i atmosféru pracovních aktivit pro společný cíl. Naopak kdyby z firmy najednou zmizely všechny ženy, bylo by zapotřebí stále dokola důsledně a dlouhodobě prosazovat pracovní postupy, ve kterých se musí uplatňovat dovednosti a známé poznatky. Zajímavé také je, že by se v čistě dámském kolektivu snížila míra soudržnosti skupiny. Očekávatelně by pak došlo k zásadnímu snížení míry komunikace ve výlučně pánském kolektivu.

To, že se vzájemně potřebujeme, jistě žádným překvapením není. Hra s modelováním týmů však nabízí další vhledy do různých tajů a zákoutí skupin. Do jejich míry výkonnosti či efektivity práce. Do satisfaktorů, motivátorů i blokačních prvků. Umožňuje manažerům a personalistům seskládat si tým osob co nejžádanějším způsobem ještě předním, než se vrhnou do společného projektu.