Strategická spolupráce na Ruském trhu je rozsáhlá jako země sama

Vědeckou, metodickou a výzkumnou spolupráci v oblasti sportovní psychologie a diagnostiky navázaly společnosti SportMind Diagnostics a ruský Národní institut biomedicíny a sportu. Ten bude zastřešovat značku SportMind na ruském trhu. “Podepsali jsme smlouvu o poměrně rozsáhlé strategické spolupráci na ruském trhu a současně proškolili 14 sportovních psychologů, kteří pokrývají významnou část Ruska,” popisuje současný stav Jiří Rudolf, zástupce společnosti SportMind pro Rusko.

CA method a diagnostika SportMind rozšířena do rozlehlého území Ruské federace

Zmíněných 14 sportovních psychologů nyní rozšíří používání diagnostiky SportMind napříč rozlehlého území Ruské federace. Někteří si pro poznatky o SportMind diagnostice přiletěli z Ufy, Tjumeně, Samary, Barnaulu a dalších regionů federace. Mezi znalce diagnostiky přibyla také Olga Vladimírovna Tiunovova, rektorka uvedeného institutu a současně ředitelka Laboratoře tělesné výchovy a praktické psychologie působící při Institutu. Mezi účastníky byly i významné sportovní osobnosti, např. bývalá mistryně světa ve šplhání po ledu – disciplíně alpinismu. Cesta k ruské spolupráci nabrala na obrátkách na jaře roku 2017, kdy byli naším partnerem SportMind HDTS identifikováni potenciální zákazníci mezi hokejovými kluby v Rusku. Právě v nich proběhly první prezentace produktu a byl z jejich strany definován zájem o produkt. Následně jsme jej lokalizovali do ruského jazyka.
V další fázi jsme potřebovali získat na ruském trhu partnera, který bude u zákazníků zastřešovat roli konzultantů, tedy bude SportMind servisovat, a začali jsme s jeho hledáním.

Národní institut biomedicíny a sportu partnerem značky SportMind

V září došlo k prvnímu propojení s Národním institutem biomedicíny a sportu a začali jsme jednat o možné spolupráci. Na přelomu září a října jsme se poprvé potkali s Olgou Vladimírovnou Tiunovovou a domluvili se na tom, že spustíme první fázi vyjednávání o modelu spolupráce. Koncem listopadu pak došlo k podpisu smlouvy o spolupráci a partnerství a následně k proškolení 14 sportovních psychologů (přesně to bylo 13 sportovních psychologů a 1 trenér), kteří pokrývají významnou část Ruska. Nyní budou u všech z nich probíhat trialy ve sportovních klubech, aby v druhé polovině února bylo školení dokončeno a konzultanti začali pracovat se sportovními kluby – zájemci o novou diagnostiku. “Počátkem podepsání smlouvy o strategické spolupráci na ruském trhu mezi Institutem a SportMind Diagnostics se již vše odehrává pod gescí a supervizí Institutu. Tímto krokem jsme SportMind spustili na dalším velkém trhu, z čehož mám ohromnou radost,” dodává ke spolupráci Jiří Šimonek, ředitel SportMind Diagnostics.